آدرس : تهران، سعادت آباد، خیابان ریاضی بخشایش کوچه سیزدهم غربی، شماره 69

آموزش ثبت نام در سامانۀ EBGO

آموزش ثبت نام در سامانۀ EBGO و دریافت کد بورس کالا

در سال‌های اخیر با عرضۀ محصولات جدید در بورس کالا مانند خودرو و سیمان، تعداد متقاضیان خرید از این بورس رشد زیادی داشته است.

EBGO سامانه‌ای است که ارتباط خریداران و کارگزاران بورس کالا را در بستری الکترونیک فراهم آورده است. خریداران بورس کالا می‌توانند با مراجعه به این سامانه، ضمن دریافت کد بورسی کالا (مشتقه و فیزیکی) به صورت برخط و غیرحضوری و بدون تکمیل فرم‌های کاغذی، از خدمات دیگری همچون ثبت سفارش خرید آن‌لاین، تسویۀ الکترونیکی قراردادها، دریافت اطلاعیه‌های عرضه به صورت دقیق، مدیریت معاملات گواهی سپردۀ کالایی، مدیریت سفارشات مربوط به گواهی سپردۀ کالایی، تسویۀ الکترونیکی قراردادها و بارگزاری اسناد معاملات و مدارک به صورت الکترونیکی جهت صدور حواله و تحویل کالا برخوردار شوند.

مراحل ثبت نام در سامانه و وکالتی کردن حساب

برای ورود و ثبت نام در سامانۀ ایبیگو، لازم است ابتدا در سامانۀ سجام https://profilesejam.csdiran.ir

ثبت نام نموده و احراز هویت آنلاین شوید. چنانچه از قبل کد بورسی داشته و یا احراز هویت شده بودید، با مراجعه به سامانۀ ایبیگو شرکت کارگزاری سی ولکس https://seavolex.ebgo.ir/Login و انتخاب گزینۀ اخذ کد آنلاین در بورس کالا پس از طی مراحل و تکمیل اطلاعات خواسته شده، حساب بانکی مورد نظر خود را معرفی نمایید. این حساب همان حساب وکالتی شما در نظر گرفته می‌شود. لذا باید برای وکالتی کردن حساب خود پس از دریافت معرفی نامه که در قسمت معرفی شماره حساب بانکی در سامانۀ ایبیگو قرار دارد، به بانک‌های عامل مراجعه نموده و با داشتن معرفی نامه، حساب وکالتی خود را تنظیم و افتتاح نمایید. پس از افتتاح حساب وکالتی حتما باید با انتخاب گزینۀ «اعلام شماره حساب وکالتی»، حساب وکالتی خود را معرفی نمایید.

در مرحلۀ نهایی باید تصویر امضای خود را در سامانه بارگزاری و ثبت نام خود را به پایان برسانید. در صورت موفقیت‌آمیز بودن مراحل ثبت نام، یک پیامک تأیید برای شما ارسال خواهد شد.

همچنین می‌توانید نحوۀ ثبت نام در سامانه و مراحل دریافت کد بورسی را به صورت فایل آموزشی و همچنین ویدئو، در سامانۀ ایبیگو https://seavolex.ebgo.ir/Login مشاهده فرمایید.